Достапни линкови

Тачи: ќе работам на договор за размена на територии со Србија


Тачи: ќе работам на договор за размена на територии со Србија
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

Косовскиот претседател Хашим Тачи вети дека ќе ги продолжи напорите за постигнување договор за размена на територии со Србија. Тој ова го изјави по средбата во Приштина со претставници на етничките Албанци од српските општини Прешево, Бујановац и Медвеѓа.

Категории

XS
SM
MD
LG