Достапни линкови

Болтон: Меѓународниот кривичен суд е мртов за САД


Болтон: Меѓународниот кривичен суд е мртов за САД
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:50 0:00

Џон Болтон, советник за национална безбедност на американскиот претседател Доналд Трамп го обвини Меѓународниот суд кој е задолжен да суди за воени злосторства и злосторства против човештвото, дека е нелегитимен и оти САД нема да соработуваат со него. САД се заканија со воведување санкции против судиите и обвинителите на Судот доколку гонат Американци или други сојузници на Вашингтон.

XS
SM
MD
LG