Достапни линкови

Во Русија продолжуваат протестите против пензиската реформа


Во Русија продолжуваат протестите против пензиската реформа
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

Активистите велат дека руската полиција притворила скоро илјада демонстранти кои излегоа на улиците во Москва, Санкт Петербург и на други места во знак на протест поради плановите за зголемување на старосната возраст за заминување во пензија. Протестите ги нарушија очекувањата на властите за висок одѕив на гласачите на регионалните избори, што исто така се одржаа вчера.

XS
SM
MD
LG