Достапни линкови

Адеми - Наследени долгови се причина за проблемите во образованието


Адеми - Наследени долгови се причина за проблемите во образованието
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:35 0:00

Не би било коректно да кажам дека нема предизвици во образованието, а дел од проблемите со кои се сочуваме подолг период како држава се и од финансиски карактер, вели министерот за образование и наука Арбeр Адеми, коментирајќи ги проблемите кои го одбележаа почетокот на училишната година.

Категории

XS
SM
MD
LG