Достапни линкови

Шведска, од земја на иселеници до мигрантски рај


Шведска, од земја на иселеници до мигрантски рај
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00

Пред повеќе од еден век беше сиромашна земја на иселеници. Сега е дом на стотици илјади економски мигранти, политички дисиденти и прогонувани. В недела во Шведска се одржуваат парламентарни избори на кои се очекува голем пробив да направат екстремно десничарски кандидати.

Категории

XS
SM
MD
LG