Достапни линкови

НАТО, новата безбедносна архитектура на ЕУ и Македонија


НАТО, новата безбедносна архитектура на ЕУ и Македонија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:07:22 0:00

Францускиот претседател Емануел Макрон најави дека ќе поднесе нови предлози до Европската унија за да може да биде зајакната нејзината безбедност. Според него, Унијата мора да престане да биде зависна од амриканската воена моќ. Што тоа ќе значи за Западен Балкан?

XS
SM
MD
LG