Достапни линкови

Референдумот сериозен моментум во историјата на Македонија


Референдумот сериозен моментум во историјата на Македонија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:09:18 0:00

Професорот по политички науки и меѓународни односи и декан на факултетот Епока во Тирана, Лисен Башкурти во интервју за РСЕ вели дека Албанија и Македонија немаат друга агенда освен членството во ЕУ. Според него, на претстојниот референдум најважно е учеството на луѓето и излезноста да биде голема. Големо учество, како што наведува Башкурти значи сериозна и зрела одлука од граѓаните и заради тоа референдумот ќе биде многу сериозен моментум во новата историја на Македонија.

Категории

XS
SM
MD
LG