Достапни линкови

Корекција на границата за излез од косовскиот ќор сокак


Корекција на границата за излез од косовскиот ќор сокак
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:32 0:00

Во ова издание на „Темата на неделата“ се осврнуваме врз предизвиците што ги носи на Балканот предлогот за гранични корекции или територијална размена меѓу Косово и Србија.

Категории

XS
SM
MD
LG