Достапни линкови

Новинарите против Фејсбук, Гугл и Јутјуб


Новинарите против Фејсбук, Гугл и Јутјуб
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00

Стотина водечки новинари од повеќе од 20 земји се приклучија на повикот до европските пратеници да ја одобрат контроверзната реформа на медиумите насочена кон присилување на интернет гигантите да плаќаат за вести, информации и други креативни содржини.

Категории

XS
SM
MD
LG