Достапни линкови

Грција е првата западна земја во кинескиот „Појас и пат“


Грција е првата западна земја во кинескиот „Појас и пат“
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

Кина и Грција се согласија да соработуваат во развојот на иницијативата позната како Појас и пат. Шефовите на дипломатиите на двете земји по нивниот состанок во Пекинг потпишаа меморандум за разбирање.

Категории

XS
SM
MD
LG