Достапни линкови

Грчките острови бараат од Атина да ги пресели бегалците


Грчките острови бараат од Атина да ги пресели бегалците
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

Локалните власти на грчките острови Лезбос, Хиос и Самос уште еднаш ја повикаа централната влада да ги пресели бегалците од нивните острови. Тие велат дека состојбата со бегалците станува се потешка.

XS
SM
MD
LG