Достапни линкови

Оптимизам за брзо членство во НАТО и покрај пречките


Оптимизам за брзо членство во НАТО и покрај пречките
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:23 0:00

Македонија се надева на скорешно членство во НАТО. Доколку тоа не се случи и пропадне договорот со Грција би можеле да се појават дополнителни проблеми, па зачленувањето на Македонија во Алијансата повторно ќе се одолговлекува до недоглед.( Архива - 25 април 2018)

Категории

XS
SM
MD
LG