Достапни линкови

На Фејсбук и Твитер владее нова хакерска фаза


На Фејсбук и Твитер владее нова хакерска фаза
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

На социјалните мрежи се повеќе се забележуваат нови трендови на хакирање и политичко пропагирање. Гугл вчера соопшти дека оневозможи десетици Јутјуб канали поради ширање иранска пропаганда. Претходно, Фејсбук и Твитер забранија стотици постови, сметки и веб страници вклучени во, како што се наведува, погрешно политичко однесување.

Категории

XS
SM
MD
LG