Достапни линкови

Жбогар: Успешен референдум за европска иднина на земјата


Жбогар: Успешен референдум за европска иднина на земјата
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:57 0:00

Евроамбасадорот Самуел Жбогар апелира дека следните недели и месеци ќе бидат круцијални за иднината на земјата. Според него евроатланската иднина е најдобрата гаранција за идентитетот, јазикот, просперитетот и стабилноста на државата и нацијата.

XS
SM
MD
LG