Достапни линкови

Падот на турската лира, опасност за банките во Европа


Падот на турската лира, опасност за банките во Европа
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:07 0:00

Голем број европски банки се соочуваат со финансиски притисок поради загриженоста за нивната изложеност на турската економска криза.

XS
SM
MD
LG