Достапни линкови

Падот на турската лира, опасност за банките во Европа


Падот на турската лира, опасност за банките во Европа
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:07 0:00

Голем број европски банки се соочуваат со финансиски притисок поради загриженоста за нивната изложеност на турската економска криза.

Категории

XS
SM
MD
LG