Достапни линкови

Судски процес за насилствата на 27 април


Судски процес за насилствата на 27 април
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:30 0:00

Додека во Судот на 31 човек им се суди за терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста на државата, а на двајца за помагање на делотона 27 април 2017 , пред Судот стотина граѓани придружени со зурли и тапани им дадоа поддршка на обвинетите.

Категории

XS
SM
MD
LG