Достапни линкови

Двајца екс соработници на Трамп пред судски казни


Двајца екс соработници на Трамп пред судски казни
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:14 0:00

Судот во сојузната држава Вирџинија го прогласи за виновен поранешниот шеф на изборниот штаб на американскиот претседател Доналд Трамп, Пол Манафорт за осум финансиски кривични дела. Во истовреме, поранешниот адвокат на Трамп, Мајкл Коен ја призна вината за кршење на правилата за финансирање на изборната кампања и за други обвинувања.

XS
SM
MD
LG