Достапни линкови

Анѓушев - Очекувам раст над три отсто до крајот на годината


Анѓушев - Очекувам раст над три отсто до крајот на годината
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:10:21 0:00

Ги ревидираме проектите за капитални инвестиции од претходната влада за да ги намалиме трошоците, вели во неделното интервју за РСЕ вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев. Според него, при инвестирањето во гасоводот, кој ќе минува низ Водно, се размислува прагматично, трасата е намалена и е излезено во пресрет на барањата на екологистите.

Категории

XS
SM
MD
LG