Достапни линкови

Србија го затвори „патриотскиот воен камп за млади“


Србија го затвори „патриотскиот воен камп за млади“
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

„Патриотскиот младински воен камп“ на Златибор, беше затворен деновиве од српските власти. Таму се обучуваа деца и млади за ракување со оружје и за воени акции. Кампот беше подржан од руската крајно десничарска група Е.Н.О.Т., која организира слични кампови во Русија.

XS
SM
MD
LG