Достапни линкови

Стандардите на НАТО предизвик за АРМ


Стандардите на НАТО предизвик за АРМ
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

На одбележување на годишнината од Армијата на Македонија, претседателот Ѓорѓе Иванов порача дека се потребни повеќе средства за одбраната согласно стандардите на НАТО, додека министерката за одбрана Радмила Шеќеринска рече дека се направени големи исчекори кон членството во Алијансата. Генерал мајор Васко Ѓурчиновски кој, беше назначен за началник на Генералштабот, вети дека ќе работи согласно стандардите на НАТО.

Категории

XS
SM
MD
LG