Достапни линкови

Трамп на критиките на медиумите одговори со нов напад


Трамп на критиките на медиумите одговори со нов напад
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:05 0:00

Американскиот претседател Доналд Трамп повторно ги критикуваше медиумите откако американските весници координирано ги осудија неговите напади врз новинарите кои тој ги обвини дека шират лажни вести. Во исто време, Сенатот едногласно усвои резолуција во која се вели дека медиумите не се непријател на народот како што ги оцени претседателот Трамп.

Категории

XS
SM
MD
LG