Достапни линкови

Во македонските учебници нема да пишува историја по бугарски терк


Во македонските учебници нема да пишува историја по бугарски терк
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:45 0:00

Не, во македонските учебници нема да пишува историја по бугарски терк, во македонските учебници ќе пишува историја по македонски терк, вели Петар Тодоров, историчар од Институтот за национална историја и член на заедничката македонско-бугарска комисија за историски и образовни прашања.

Категории

XS
SM
MD
LG