Достапни линкови

Можното менување на границата внесе вознемиреност на Косово и во Србија


Можното менување на границата внесе вознемиреност на Косово и во Србија
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:36 0:00

Претседателите на Србија и Косово Александар Вучиќ и Хашим Тачи изјавија дека би можело да се разгледа прашањето за менување на заедничката граница како решение на долгогодишниот проблем. Некои локални жители пак се загрижени дека тоа всушност би можело да ги влоши етнички тензии.

Категории

XS
SM
MD
LG