Достапни линкови

Советската инвазија врз Чехословачка во сеќавањата на еден фотограф


Советската инвазија врз Чехословачка во сеќавањата на еден фотограф
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:47 0:00

Кога тенкови на поранешниот Советски сојуз влегоа во Чехословачка пред 50 години, прекинувајќи го периодот на либерализација познат како Прашка пролет, младиот фотограф Либор Хајски сними сцени на насилство и страв, но и моменти на сожалување и црн хумор.

Категории

XS
SM
MD
LG