Достапни линкови

Падот на турската лира влијае врз животот на Турците


Падот на турската лира влијае врз животот на Турците
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:31 0:00

Падот на вредноста на турската лира што произлезе главно поради спорот меѓу Турција и Соединетите држави веќе почна да влијае врз животот на турските граѓани. Турската лира деновиве доживеа рекордно ниско ниво.

Категории

XS
SM
MD
LG