Достапни линкови

По рамковниот договор, референдумот клучен за Македонија


По рамковниот договор, референдумот клучен за Македонија
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

Во фокусот на панелот на тема „Патот до Брисел преку Охрид“, по повод одбележувањето 17 години од потпишувањето на рамковниот договор беше претстојниот референдум и колку тој е значаен за иднината на Македонија. Според учесниците, референдумот претставува заокружување на процесот кој бил започнат со потпишувањето на Рамковниот договор.

Категории

XS
SM
MD
LG