Достапни линкови

Во Вашингтон контрапротестите поголеми од протестот на екстремистите


Во Вашингтон контрапротестите поголеми од протестот на екстремистите
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:30 0:00

Многу повеќе луѓе се собраа на контрапротестите од оние што во исто време пред Белата куќа во Вашингтон ги организираа крајнодесничарските организации. Полицијата затвори многу улици и распореди стотици нејзини припадници за да не дојде до контакт меѓу екстремистите кои ги имаше неколку десетици и илјадниците луѓе кои протестираа против нив. Екстремистите ја одбележуваа годишнината на протестот во Шарлотсвил, Вирџинија кој заврши со насилства при што загина една жена.

XS
SM
MD
LG