Достапни линкови

Русија и долгата битка со западните санкции


Русија и долгата битка со западните санкции
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

Рубљата падна на најниско ниво во изминативе две години, откако САД најавија уште една рунда санкции против Русија. Но, Кремљ вели дека нејзиниот финансиски систем е стабилен, а санкциите немале јасни политички ефекти во Москва.

Категории

XS
SM
MD
LG