Достапни линкови

Скапароти задоволен што АРМ ги следи НАТО стандардите


Скапароти задоволен што АРМ ги следи НАТО стандардите
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:03 0:00

Командантот на силите на НАТО во Европа, Куртис Скапароти, кој е во посета на Македонија, изјави дека со нетрпение очекува земјава да стане 30 членка на НАТО. Тој изрази задоволство од тоа што АРМ ги следи стандардите на НАТО.

Категории

XS
SM
MD
LG