Достапни линкови

Деркоски - Бројката на гласачи е реална


Деркоски - Бројката на гласачи е реална
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:12 0:00

Тврдам дека бројката на гласачи во Избирачкиот список е реална, а целата забуна во изминатите години настана веројатно од некои други политички причини, вели претседателот на ДИК, Оливер Деркоски во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Тврдам дека бројката на гласачи во Избирачкиот список е реална, а целата забуна во изминатите години настана веројатно од некои други политички причини. Работа на ДИК е да не ја мешаме политиката, затоа што водењето на Избирачкиот список е статистичка операција, вели претседателот на ДИК, Оливер Деркоски.

Категории

XS
SM
MD
LG