Достапни линкови

Косово и Србија, корекции на границата или размена на територии


Косово и Србија, корекции на границата или размена на територии
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

Претседателите на Србија и на Косово деновиве навестија како би се одвивале нивните разговори со цел долгорочно решение на спорот што им го попречува патот на двете земји кон Европа. Засега, според желбите на Приштина, се се сведува на корекција на границата, но некои велат дека тоа би можело да заврши и со размена на територии.

Категории

XS
SM
MD
LG