Достапни линкови

Земјата се прегрејува, неповратно


Земјата се прегрејува, неповратно
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00

Научна студија објавена деновиве предупредува дека целта која треба да се постигне за запирање на глобалното затоплување, зацртана со Парискиот климатски договор од 2015 година, нема да може да го запре домино ефектот. Тоа ќе води до катастрофални сценарија на Земјата.

Категории

XS
SM
MD
LG