Достапни линкови

Десет години од конфликтот меѓу Грузија и Русија


Десет години од конфликтот меѓу Грузија и Русија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

Пред една деценија избувна војна меѓу Русија и Грузија во сепаратистичките региони Јужна Осетија и Абхазија, при што секоја страна ја обвинуваше другата за започнување на непријателствата. Кратката војна однесе стотина животи, а десетици илјади луѓе ги напуштија нивните домови.

XS
SM
MD
LG