Достапни линкови

Трамп: син ми барал од Русите информации за Клинтон


Трамп: син ми барал од Русите информации за Клинтон
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

Американскиот претседател Доналд Трамп во неделата призна дека неговиот син се сретнал со Руси во 2016 година во Трамп кулата за да добие информации за неговиот противкандидат Хилари Клинтон. Според Трамп, станува збор за „целосно легална практика која се прави постојано во политиката“.

XS
SM
MD
LG