Достапни линкови

Сеопфатни руски напори за мешање во изборите во САД


Сеопфатни руски напори за мешање во изборите во САД
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

Русија и натаму се обидува да ги ослаби и подели Соединетите држави и да се меша во американскиот изборен процес, оценија првите луѓе на американските разузнавачки агенции. Тие во Белата куќа се осврнаа врз мерките што администрацијата на претседателот Доналд Трамп ги презема за да спречи надворешно мешање во американските избори.

Категории

XS
SM
MD
LG