Достапни линкови

По пожарот можни поплави во грчкото место Мати


По пожарот можни поплави во грчкото место Мати
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:49 0:00

Грчкото, со пожар опустошено место Мати и неговата околина беа „рајот што требаше да се загуби“. Ова го вели водечкиот грчки климатолог Христос Зерефос кој предупредува дека областа сега е во опасност од нова катастрофа - големи поплави.

Категории

XS
SM
MD
LG