Достапни линкови

Фејсбук откри руски обиди за влијание врз политиката во САД


Фејсбук откри руски обиди за влијание врз политиката во САД
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

Фејсбук идентификува координирана кампања за политичко влијание пред ноемвриските избори за американскиот Конгрес и укина десетици лажни сметки, објави оваа компанија. Американскиот секретар за внатрешна безбедност Кирстјен Нилсен наведе дека Русите биле тие кои се мешале во изборите во 2016 година и вети дека нема да дозволи тоа да се повтори.

Категории

XS
SM
MD
LG