Достапни линкови

Русите протестираат против пензиските реформи


Русите протестираат против пензиските реформи
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00

Илјадници Руси учествуваа на протестите во текот на викендов против владиниот план за подигнување на староснaта граница за заминување во пензија. Некои од организаторите биле накратко и приведени од полицијата иако протестот во Москва беше дозволен од властите.

Категории

XS
SM
MD
LG