Достапни линкови

Кој е Имран Кан, идниот лидер на Пакистан?


Кој е Имран Кан, идниот лидер на Пакистан?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:09 0:00

Имран Кан прогласи победа за неговата партија ПТИ, на изборите што се одржаа на 25-ти јули. Ако стане премиер, Кан ќе ја заврши драмската транзиција од меѓународна крикет-ѕвезда до лидер на нуклеарно вооружена земја.

Категории

XS
SM
MD
LG