Достапни линкови

Над 50 луѓе загинале во пожарите во близина на Атина


Над 50 луѓе загинале во пожарите во близина на Атина
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

Најмалку 50 лица загинаа, а повеќе од 100, вклучувајќи и 16 деца биле повредени откако шумски пожар зафати мало туристичко гратче во источна Грција. Повеќето од жртвите биле заробени од пламенот додека се обидувале да избегаат. Се страхува дека бројот на загинатите би можело да биде поголем.

Категории

XS
SM
MD
LG