Достапни линкови

Лидерите без договор за референдумот


Лидерите без договор за референдумот
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00

Опозицијата и власта без приближување во ставовите околу прашањето за референдумот на денешната лидерска средба. Тие претходно на средбата се договорија за измени во Законот за Влада и за Законот за финансирање на партиите, а блиску се во ставовите и за тоа како да се спроведе референдумот.

Категории

XS
SM
MD
LG