Достапни линкови

Помпео: иранските лидери се „лицемерни свети луѓе“


Помпео: иранските лидери се „лицемерни свети луѓе“
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

Американскиот државен секретар Мајк Помпео ја нападна иранската владејачка елита за користење на нејзината позиција за да ги наполни своите џебови. Претходно иранскиот претседател Хасан Рохани му порача на Вашингтон да не си игра „со опашот на лавот“.

Категории

XS
SM
MD
LG