Достапни линкови

Осудените Кочан и Авировиќ ќе треба да вратат 17 милиони евра


Осудените Кочан и Авировиќ ќе треба да вратат 17 милиони евра
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

Сеад Кочан доби 6 години казна затвор, а Василие Авировиќ три години за незаконското добивање на тендер на ЕЛЕМ во случајот „Труст“ на СЈО. Судот наложи и да биде конфискувана и имотната корист од тендерот или околу 17 милиони евра.

XS
SM
MD
LG