Достапни линкови

Грција медијатор меѓу Русија и ЕУ?


Грција медијатор меѓу Русија и ЕУ?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:43 0:00

Односите меѓу Грција и Русија и натаму се влошуваат откако беше соопштено дека тајмингот на планираната посета на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров на Атина на есен веќе не е соодветен. До ова дојде откако Атина и Москва најавија протерување дипломати. Причина, договорот меѓу Атина и Скопје за името и поканата Македонија да влезе во НАТО.

Категории

XS
SM
MD
LG