Достапни линкови

Во Турција заврши вонредната состојба


Во Турција заврши вонредната состојба
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00

Во Турција заврши вонредната состојба која беше воведена во јули 2016 година по неуспешниот пуч и која донесе големи чистки во медиумите и опозицијата и до масовни отпуштања од државните институции. Вонредната состојба беше продолжувана седум пати. Последното тримесечно продолжување истече денеска.

Категории

XS
SM
MD
LG