Достапни линкови

Познато можното прашање за референдумот


Познато можното прашање за референдумот
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

Премиерот Зоран Заев по лидерската средба информираше дека можното прашање на референдумот ќе биде - Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот меѓу Република Македонија и Република Грција? Tој рече дека референдумот ќе биде консултативен

Категории

XS
SM
MD
LG