Достапни линкови

Хан: Граѓаните, особено младите, да учествуваат на референдумoт


Хан: Граѓаните, особено младите, да учествуваат на референдумoт
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:15 0:00

Еврокомесарот Јоханес Хан, за време на денешната прес конференција со премиерот Зоран Заев, порача дека вратата на ЕУ е ширум отворена, но оти граѓаните сега одлучуваат за иднината на Македонија и притоа ги повика сите да гласаат на претстојниот референдум.

Категории

XS
SM
MD
LG