Достапни линкови

Комитите маршираа за правда за Саздовски


Комитите маршираа за правда за Саздовски
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00

Под мотото „Правда за Саздо“, навивачката група Комити и други граѓани излегоа на протестен марш во чест на Никола Саздовски – Саздо, кој неодамна почина откако беше претепан од три лица. Демонстрантите бараат најстрога казна за виновниците.

Категории

XS
SM
MD
LG