Достапни линкови

Мехмедовиќ - Скопје порасна, а Итната помош не го следеше


Мехмедовиќ - Скопје порасна, а Итната помош не го следеше
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:05 0:00

Како растеше град Скопје, така не растеше Итната медицинска помош и нормално е дека таа Итна медицинска помош со толкав број на екипи да не може да ги задоволни потребите на Скопје, вели доктор Злате Мехмедовиќ, директор на Здравствен дом Скопје, во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG