Достапни линкови

Самит кој може да значи многу и за Путин и за Трамп


Самит кој може да значи многу и за Путин и за Трамп
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00

За американскиот претседател Доналд Трамп, средбата со Владимир Путин во Хелсинки претставува своевидна опасност со оглед на политичките реакции дома и во странство, велат аналитичарите. Според нив, за рускиот претседател, фактот што самитот се случува е веќе голема геополитичка победа.

Категории

XS
SM
MD
LG